Na Facebookovoj grupi “Roditelji mladih dijabetičara” prigodom osnivanja naše Udruge ostavili smo poruku kojom smo zamolili one članove koji imaju volje i želje da nam predlože idejno rješenje za logo Cukrića.

Vrlo brzo jedna je mama, Vanja Miličević iz Svetoga Ivana Zeline, izradila zanimljivu idejnu skicu sa djevojčicom i dječakom u ljubavi. U rukama ona drži balon u obliku svijetloplavog kruga, a on jabuku u obliku crvenog srca.

Crtež pokazuje činjenicu da su mali dijabetičari, unatoč zdravstvenim teškoćama, sposobni za posve normalan život. Plava boja ujedno je i boja dijabetesa, dok je jabuka kao zdravo voće vrlo često zastupljena u prehrani oboljelih od dijabetesa.

Nakon dostavljenog idejnog rješenja, mama Hana-Petra Mrčela ovu je skicu računalno obradila te nam poslala konačni prijedlog.

I to je bilo to – Cukrići su dobili svoj zaštitni znak!

Hvala Vam, drage Vanja i Hana, na nesebičnom poklonu našoj Udruzi.